Medenica prodala zemlju 10 puta skuplje od realne cijene * Opozicija da iskoristi međunarodnu podršku * Rođaci osumnjičeni za ubistvo Bjelopoljke * Snežana Jonica osniva partiju * Kenijci nastavili dominaciju * Snažniji ASK za slobodne izbore * Policija provjerava kupca bivše imovine Jugooceanije
  Izdanje: 28-10-2019

BORIS RAONIĆ, PREDSJEDNIK GRAĐANSKE ALIJANSE:
Javna je tajna da blokadu pristupnih pregovora Crne Gore održavaju tri članice EU.

Razgovaraju dvije bakterije:

– Što je bilo, što si tako tužna?
– Ma pusti, izgleda da sam zakačila neki antibiotik.

Trikolorima donio remi: Boban Đorđević U Radanovićima svakom po bod
Grbalj je i dalje bez pobjede na svom terenu u ovoj sezoni. Trikolori su juče u Radanovićima odigrali 1:1 sa Komom, u meču u kojem su još jednom jurili prednost rivala, ali nisu imali sreće da stignu do preokreta.

-Čestitam svim akterima, jer po ovoj vrućini nije bilo lako igrati. U prvom poluvremenu nakon primljenog gola bili smo nervozni i nestrpljivi. Dvije izmjene donijele su preokret u drugom dijelu utakmice, imali smo prilike, željeli pobjedu... Igračima ne mogu zamjeriti,zalagali su se nije bilo ni sportske sreće - rekao je Marko Vidojević, strateg Grblja.

Zlatičani su bolje otvorili utakmicu, a već u petom minutu su zaprijetili. Sava Gardašević je stvorio idelnu priliku svojim saigračima, ali je odbrana trikolora u poslednjem trenutku uspjela intreveniše. U 13. minutu gosti su poveli - Sentoku je pobjegao odbrani i pogodio mrežu Popovića - 0:1. Međutim, stekao se utisak da je japanski internacionalac gol postigao iz nedozvoljene pozicije. Protestvovali su domaći igrači, ali promjene odluke nije bilo.

Izmjene koje je napravio trener Vidojević na poluvremenu donijele su bolju igru domaćih, a već u 60. minutu Boban Đorđević je pogodio prečku. Isti igrač u 71. minutu nije uspio da nadmudri golmana Pavličića, kada je nakon centaršuta probao glavom. No, dva minuta kasnije najbolji strijelac trikolora je pogodio - sa desetak metara postigao je efektan pogodak - 1:1. U preostalom dijelu susreta domaći su napadali, imali par situacija iz kojih su mogli do preokreta, ali u svojim željama i namjerama nisu uspjeli.

-U prvom poluvremenu smo imali šanse i vođstvo, a Grbalj je bio bliži pobjedi u nastavku utakmice. Žalimo jedni i drugi za trijumfom, ali rezultat je realan - istakao je Viktor Trenevski, trener Koma.

Grbalj - Kom 1:1 (0:1)
Stadion: Grblja. Gledalaca: 200. Sudija: Miloš Savović (Podgorica). Pomoćnici: Jovica Tatar (Podgorica) i Jovan Došljak (Berane). Strijelci: Đorđević u 73. za Grbalj, a Sentoku u 13. minutu za Kom. Žuti kartoni: Đuričković (Grbalj), Petrović (Kom).

GRBALj: Popović 1, Đuričković 1,5, Zečević 1 (od 75. Kacić -), Kordić 1, Serbul 1, Vraneš 1, Merdović 1,5, Kartal 2, Macanović 1,5, Petrov 0,5 (od 55. Perović 0,5), Račić 0,5 (od 55. Đorđević 2).

KOM: Pavličić 1, Popović 1,5, Đurković 1, Sentoku 2, Vujović 0,5, Dabetić 1,5 (od 63. Đukić 1), Orlandić 1, Toskić 1 (od 55. Kaluđerović 1), Gardašević 2 (od 76. Vlahović -), Radulović 1, Petrović 1,5.

Igrač utakmice: Nemanja Kartal (Grbalj) - 2.